Twoja przeglądarka nie obsługuje kodu JavaScript.

MIĘDZYNARODOWA KLASYFIKACJA PROCEDUR MEDYCZNYCH ICD9


Zapraszamy do korzystania z wersji testowej naszego serwisu, który ma ułatwić przeglądanie wydanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9-CM (wersja 5.36). Jest ona dedykowana przede wszystkim dla szpitali rozliczających się w systemie JGP - Jednorodne Grupy Pacjentów.

Zwracamy uwagę, że dane zawarte na stronie http://www.icd9.pl mają jedynie wartość pomocniczą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości informacje należy zweryfikować z klasyfikacją ICD-9-CM udostępnioną przez NFZ.

Wersja angielskojęzyczna pochodzi ze strony National Center for Health Statistics. W formie wygodniejszej do przeglądania w Internecie jest dostępna na stronie: ICD9.chrisendres.com.

Mimo dołożenia szczególnej staranności może się zdarzyć, że popełniliśmy jakieś błędy przy przygotowywaniu tej strony. W związku z tym, w przypadku zauważenia jakichkolwiek niezgodności pomiędzy wersją umieszczoną w tym serwisie, a wydaniami źródłowymi, prosimy o przesłanie nam takiej informacji na adres: uwagi@icd9.pl Będziemy takie błędy możliwie szybko wyjaśniać i usuwać.

Przedstawiona klasyfikacja ICD-9-CM została przygotowana jako odzwierciedlenie wersji NFZ i nawet te wpisy, które można podejrzewać, że są oczywistymi pomyłkami, nie były korygowane. W przypadku uwag i pytań merytorycznych prosimy o bezpośredni kontakt z Centralą NFZ. Można w tym celu wykorzystać także odpowiedni wątek Forum NFZ.

Międynarodowa klasyfikacja chorób i problemów zdrowotnych ICD-10 w wersji anglojęzycznej ONLINE dostępna jest na stronach WHO, a w wersji polskiej PDF na stronach CSiOZ.

Zespół portalu icd9.pl